دوربین مدار بسته آنالوگ

قدیمی ترین و ابتدایی ترین سیستم نظارت تصویری ، سامانه آنالوگ است . این سیستم از دوربین مدار بسته آنالوگ ، دستگاه ضبط DVR تشکیل شده است  . کیفیت تصویر این سیستم نسبت به تمامی تکنولوژی های دیگر پایین تر است و مشتریانی که از دوربین مدار بسته آنالوگ برای تصویر برداری از اهداف مختلف استفاده می کنند باید با این حقیقت که تصاویر زنده و ضبط شده این دوربین ها ، کیفیت لازم جهت هیچ اقدامی ندارد را داشته باشند .

کیفیت تصویر در سیستم آنالوگ

بالاترین وضوح تصویر یک دوربین مدار  بسته آنالوگ ، 4CIF  است که معادل 704*576 TVL یا خط تلویزیونی است . اگر بخواهیم بدانیم که راجع به چه کیفیت تصویری صحبت می کنیم با ضرب دو عدد بالا به عدد حدود 400 هزار می رسیم که معادل 0.4 ( چهار دهم ) مگا پیکسل می باشد . به عبارت ساده تر بالاترین کیفیت یک دوربین مدار بسته آنالوگ وضوح تصویری کمتر از نصف یک دوربین یک مگا پیکسل ارائه می کند. در این محتوا اجزای یک سیستم آنالوگ را بطور اجمالی معرفی می کنیم .

  • دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ نقش چشم را در این سیستم دارد ، وضوح و زاویه دید تصویر دوربین آنالوگ بسیار پایین است که این در بسیاری از موارد نا رضایتی مشتریان را در بر دارد . کاربران می توانند با توجه به محل نصب و نوع نیاز نظارتی یا حفاظتی ، نوع مناسب دوربین را انتخاب کنند .

  • دستگاه ضبط تصویر دوربین مدار بسته آنالوگ

جهت ضبط تصویر دوربین مدار بسته آنالوگ از دستگاه DVR آنالوگ استفاده می شود (DIGITAL VIDEO RECORDER ) این دستگاه بر اساس استاندارد 4 کانال ، 8 کانال ، 16 ، 32، 64 کانال و … می باشد که به ازای هر کانال می توان یک دوربین به آن نصب کرد .

  • منبع تغذیه

جهت تغذیه دوربین مدار بسته آنالوگ باید از منبع تغذیه استفاده کرد . بطور کلی یا از آداپتور مجزا به ازای هر دوربین و یا از منبع تغذیه مرکزی برای تغذیه کلیه دوربین ها استفاده می شود . تغذیه دوربین های آنالوگ 12 ولت DC است و هر دوربین مدار بسته آنالوگ در حالت پر باری حدود 600 میلی آمپر جریان مصرف می کند .

  • کابل تصویر و برق

پس از نصب دوربین مدار بسته آنالوگ در محل مناسب ، به ازای هر دوربین باید یک کابل تصویر و یک کابل برق از دوربین تا DVR کشیده شود ، البته امروزه استفاده از کابل های تصویر ترکیبی ( ترکیب کابل کواکسیال بهمراه کابل برق در یک کابل ) در پروژه ها افزایش یافته است . جهت انتقال تصویر دوربین مدار بسته آنالوگ از کابل کواکسیال RG59 استفاده می شود . این نوع کابل کواکسیال امکان انتقال تصاویر تا مسافت 300 متر را برای کاربران فراهم می کند .

شما می توانید جهت انتخاب سیستم نظارت تصویری مناسب و استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت پرشیا سیستم با ما در واحد فروش و فنی پرشیا سیستم تماس بگیرید .

 

محصولی متناسب با انتخاب شما یافت نشد