امنیت مدارس در برابر حریق و موارد پر خطر

فهرست مطالب

یکی از ماموریت های مهم سیستم مدار بسته ، اطلاع رسانی هنگام بروز مشکل است. سیستم های مختلف با استفاده از روشهای متعدد این کار را انجام می دهند.

منطقه فردریکس برگ دانمارک یکی از مناطق پر خطر در زمینه بروز بحران های شهری گزارش شده است. آتش زدن سطل های زباله نزدیک مدارس چند وقتی بود که شهرداری را دچار مشکل کرده بود این اتش در موارد متعددی به مدارس سرایت کرده و خسارت های مالی و جانی بسیاری را شامل شده بود.

مسئولان شهرداری دست به کار شده و به دنبال راهکار هوشمند برای کنترل این بحران راه حل های مختلف را امتحان کردند و در نهایت نصب سیستم دوربین مدار بسته هایک ویژن توانست به آنها کمک کند.

بچه ها یک گروه بزرگ از افراد جامعه هستند که حفظ امنیت آنها برای دولت از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه در این بحران، مدارس در خطر آتش سوزی قرار دارند لذا تلاش برای حل این مشکل خیلی حیاتی به نظر می رسید. راه حل های سنتی در این مشکل خیلی نمی توانستند کمک کنند از این رو استفاده از حفاظت الکترونیک و در صدر آن دوربین مدار بسته در کانون توجه مدیران امنیتی قرار گرفت.

آنها ۱۷ منطقه پر خطر را شناسایی کردند و با نصب دو دوربین در هر منطقه توانستند خطر را تقریبا به صورت کامل حل کنند. تصاویر دوربین ها در یک اتاق مدیریت بحران تجمیع شده و مسئولان امنیتی قادر بودند بطور همزمان کلیه تصاویر را بصورت آنلاین مشاهده کرده و در صورت بروز مشکل در مراحل ابتدایی نسبت به حل آن اقدام کنند.

هایک ویژن در این پروژه برای هر نقطه خطر دو نوع دوربین پیشنهاد کرد. دوربین مدار حرارتی (  Thermal Camera ) و دوربین Darkfighter.

دوربین های حرارتی

هر گونه تغییر حرارت محیط در طول ۲۴ ساعت را کنترل می کنند و در صورت شناسایی عامل حرارت یا آتش به اتاق فرمان اطلاع رسانی می کنند از این رو کاربر قادر خواهد بود هر گونه حریق را در مراحل اولیه شناسایی و نسبت به رفع ان اقدامات لازم را انجام دهد.

دوربین های DarkFighter

این نوع از دوربین های هایک ویژن قادر است در شرایط فوق العاده کم نور و تاریک تصاویر با کیفیت ارائه کند. جزییات تصویر به گونه ای است که کاربر اتاق کنترل می تواند هر گونه مورد مشکوکی را که در تاریکی شب قصد نزدیک شدن و خرابکاری دارد را شناسایی و اقدامات لازم را انجان دهد.

سیستم مدیریت تصاویر (  VMS )

نرم افزار هوشمند میراسیس ( Mirasys ) تصاویر کلیه دوربین ها را بصورت یکپارچه کنترل کرده و آنالیز  تصاویر دوربین ها را در کوتاهترین زمان انجام می دهد. مدیریت آلارم دوربین ها در این پروژه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این کار به نحو احسن توسط نرم افزار مدیریت جامع میراسیس انجام شده است.

در سال ۲۰۱۷ با استفاده از هوشمند سازی گفته شده از ۸ مورد حادثه آتش سوزی رخ داده هر ۸ مورد به خوبی مهار شد ، یک مورد پیش از وقوع حریق جلوگیری شد و موارد دیگر در ۶ الی ۷ دقیقه ابتدایی آتش سوزی مهار شد. این مهم را می توان به لطف سیستم هوشمند مدار بسته هایک ویژن و میراسیس دانست.

Jack Creutzberg، مشاور امنیت شهرداری Frederiksberg، اعلام کرد: “این سیستم آتش سوزی را در مراحل ابتدایی شناسایی و اطلاع رسانی می کند ، همه آتش سوزی ها مستقیما ساختمان اصلی مدرسه را تهدید می کردند و سیستم مدار بسته هایک ویژن قبل از اینکه آتش جان افراد داخل مدارس را تهدید کند شناسایی و مهار شد.

با این راهکار خسارت های مالی و جانی احتمالی تنها تبدیل به خسارت آتش زدن سطل های زباله های نزدیک مدارس شده است،  که این موضوع ، هم بدون تلفات و هم کم هزینه است و ما از این بابت هیچ مشکلی نداریم و خوشحالیم که توانسته ایم این بحران را با کمک هایک ویژن مهار کنیم و خطر را به حداقل برسانیم.

اشتراک گذاری:
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من