سازمان WWF روسیه به کمک دوربین های هایک ویژن ، لک لک های در خطر انقراض را تحت نظر می گیرد !

فهرست مطالب

هایک ویژن – Hikvision به عنوان کمپانی پیشرو در حوزه محصولات و راه حل های امنیتی نو آورانه ، فناوری های هوشمند نظارت تصویری خود را در اختیار انجمن جهانی حیات وحش قرار قرار می دهد . این انجمن که WWF یا World Wildlife Fund معروف است از دوربین های هایک ویژن جهت حفاظت یکی از نادرترین پرندگان شرق دور که در منطقه آمور روسیه زندگی می کند کمک گرفته است. لک لک ها به عنوان یکی از اجزای حرم غذایی حساسیت بسیاری نسبت به آلودگی آب و خاک دارند ، در طی سالهای اخیر تغییرات آب و هوایی و خشک شدن تالاب ها باعث شده تا این مهم بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد . لک لک های موسوم به Oriental storks به عنوان یکی از نشانه های سلامت اکوسیستم حوضه آمور به حساب می آیند . از این رو تعداد این گونه ها و میزان تولید مثل آنها می تواند نقش مهمی در حفاظت از این اکوسیستم محلی داشته باشد .

WWF روسیه به کمک هایکویژن

WWF روسیه به کمک هایکویژن

 

این لک لک های نادر هر ساله به وقت بهار از جلگه های رودخانه یانگ تسه در چین به منطقه آمور پرواز می کنند و اغلب آشیانه خود را بر روی درختان بسیار بلند می سازند لذا مشاهده و نظارت آنها ، کاری بسیار دشوار است . محققان برای دیدن و تحت نظر گرفتن این لک لک ها گاهی ساعتها بدون حرکت در نزدیکی آشیانه آنها به انتظار می نشینند تا بدون جلب توجه آنها را تحت نظر داشته باشند . تا اینکه در سال 2019  سازمان WWF ،  شش دستگاه دوربین هایک ویژن را برای تحت نظر گرفتن
این گونه ی نادر در چهار لانه شناسایی شده آنها در استان آمور نصب نمود . تصاویر ویدیویی با کیفیت و طبیعی – Real Time دوربین های هایک ویژن به متخصصان کمک می کند تا روند تخم گذاری و رشد جوجه های لک لک های نادر را از نزدیک تحت نظر داشته باشند .
یکی از مهمترین اهداف این کار بررسی این موضوع است که روند رشد و تعداد جوجه های لک لک در لانه های طبیعی با لانه های انسانی که توسط WWF برای حفظ نسل این گونه ساخته شده است با یکدیگر متفاوت است یا خیر ؟ در ماه مه دو تخم مرغ اولیه از لک لک های تحت نظر گذاشته شد . نکته ی مهم این بود که کارشناسان انجمن WWF بصورت مستقیم روند تخم گذاری لک لک ها را توسط دوربین های پیشرفته هایک ویژن تحت نظر داشتند و با اینکه آشیانه آنها در ارتفاع بسیار بالایی بنا شده بود اما به لطف تکنولوژی پیشرفته هایک ویژن تصاویر با کیفیت بسیار بالایی برای محققان به نمایش درآمد . این نخستین بار نیست که از دوربین های هایک ویژن جهت پوشش آشیانه پرندگان در مکان های صعب العبور و مرتفع استفاده می شود . هایک ویژن به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه نظارت تصویری با ارائه محصولات نوآورانه و پیشرفته ، توانسته نیاز مشتریان را در هر حوزه ای به نحو مطلوب پوشش بدهد .

منبع: hikvision.com

اشتراک گذاری:
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من