آموزش نرم افزار IVMS-4500 برای انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

فهرست مطالب

آموزش نرم افزار IVMS-4500 به شما کمک خواهد کرد تا به سادگی بتوانید انتقال تصویر هایک ویژن را روی گوشی‌های هوشمند خود انجام دهید. یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید تصاویر دریافت شده از دوربین‌های مداربسته را روی گوشی هوشمندتان مشاهده کنید. در مقاله قبلی، شما را با یکی از روش‌های ویژه برای دریافت و انتقال تصویر هایک ویژن با Hik-Connect و مراحل فعال‌سازی آن به منظور انتقال تصویر آشنا کردیم.

همچنین انتقال تصویر هایک ویژن به روش P2P را نیز به شما آموزش دادیم. در این بخش، نگاهی به یکی دیگر از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای هایک ویژن خواهیم انداخت. روش انتقال تصاویر در دروبین‌های هایک ویژن بسیار ساده است و نیاز به کمی دقت و حوصله دارد. در صورتی‌که در هریک از این مراحل دچار مشکل شدید می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

در مطالب قبلی نیز اشاره کردیم، روش‌های مختلفی به منظور انتقال تصاویر وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. اینکه کدام یک از این روش‌ها برای شما مناسب خواهد بود، کاملا به شرایط پروژه بستگی دارد. برای مثال، در برخی موارد نیاز است تا تصاویر را با کیفیت بالا دریافت کنید ولی در برخی پروژه‌ها، دریافت تصاویر کلی به تنهایی کفایت خواهد کرد.

پیش از آن‌که به آموزش نرم افزار IVMS-4500 بپردازیم، قصد داریم نگاهی کلی به برخی از جدیدترین ویژگی‌های کلیدی در نسخه جدید این اپلیکیشن بپردازیم. مواردی که به نسخه جدید اضافه شده را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

تفاوت‌های کلیدی IVMS-4500 در مقایسه با نسخه‌های قدیمی

در این صفحه قصد داریم به آموزش نرم افزار IVMS-4500 بپردازیم که یکی از برترین اپلیکیشن‌های هایک ویژن به منظور انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی موبایل است. به تازگی، جدیدترین نسخه این اپلیکیشن توسط برند هایک ویژن عرضه شده است. این نسخه جدید در مقایسه با نسخه‌های قدیمی از چندین ویژگی کلیدی و بسیار شگفت‌انگیز برخوردار است.

به همین جهت، توصیه می‌کنیم چنانچه قصد دارید از IVMS-4500 برای انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل استفاده کنید هم‌اکنون جدیدترین نسخه را دانلود نموده و آن را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

جدول مربوط به رابط کاربری نرم افزار IVMS-4500

رابط کاربری جدید رابط کاربری طراحی‌‌شده جدید و ساده برای ارائه تجربه جدید و عملکرد راحت برای کاربران
امکان انتخاب منطقه زمانی که برای اولین بار که اپلیکیشن iVMS-4500 را اجرا می کنید، می‌توانید منطقه را انتخاب کنید. همچنین می توانید منطقه خود را در صفحه Configuration تغییر دهید.
امکان اضافه کردن دستگاه با اسکن کد QR در نسخه جدید اپلیکیشن iVMS-4500، اکنون می‌توانید با اسکن QR Code، دوربین‌ها را برنامه اضافه کنید.
پشتیبانی از Export و Import دستگاه‌ها به صورت دسته‌ای شما با تولید QR code  می‌توانید به صورت دسته‌ای، دستگاه‌ها را Export کنید و تصویر QR code را روی گوشی یا تبلت ذخیره کنید. سپس می‌توانید با اسکن کد QR که روی تبلت یا گوشی ایجاد کردید، دستگاه‌ها را به صورت دسته‌ای Import کنید.
امکان اضافه کردن و جستجوی دستگاه‌ها به صورت آنلاین در نسخه جدید می‌توانید دستگاه‌های آنلاین را در همان شبکه محلی که تبلت یا موبابل در آن قرار دارد جستجو و اضافه کنید و پارامترهای شبکه آن را ویرایش نمایید.
امکان اضافه کردن عملکرد فعال‌سازی دستگاه اکنون در نسخه جدید این اپلیکیشن می‌توانید عملکرد فعالسازی دستگاه‌ها را اضافه و رمز عبور Admin را initialize کنید.
امکان تغییر حالت نمایش دوربین می‌توانید حالت نمایش دوربین را در پنل لیست دوربین‌ها و نمایش، در حالت‌های icon یا thumbnail قرار دهید.
پشتیبانی از تنظیم نسبت تصویر نسخه جدید اپلیکیشن iVMS-4500، از امکان تنظیم نسبت تصویر برای نمای پخش زنده دوربین پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید 4:3، 16:9 و یا stretch را انتخاب کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید، این نسخه جدید که در این بخش قصد داریم به آموزش آن بپردازیم، از ویژگی‌های کلیدی بسیار جذاب‌تری در مقایسه با نسخه‌های قدیمی برخوردار است. بنابراین نسخه جدید را هم‌اکنون دانلود کنید و با مطالعه آموزش نرم افزار IVMS-4500 به انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل مشغول شوید.

آموزش نرم افزار IVMS-4500، نحوه و مراحل انتقال تصویر دوربین روی موبایل

یکی از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید تصاویر دریافتی از دوربین مداربسته را روی گوشی هوشمند خود مشاهده کنید. برای دوربین هایک ویژن انتقال تصویر با استفاده از اپلیکیشن IVMS-4500 نیاز است تا 3 مرحله تنظیمات دستگاه دی وی آر، تنظیم مودم اینترنت و تنظیمات اپلیکیشن را انجام دهید. ما در این مقاله، به آموزش نرم افزار IVMS-4500 پرداختیم و هریک از مراحل را به طور دقیق و به کمک تصاویر، شرح داده‌ایم. در صورتی‌که تمایل دارید تا انتقال تصویر را به ساده‌ترین شکل ممکن فعال کنید نیاز است تا این مراحل را به دقت دنبال کنید.

مرحله اول: تنظیمات دی وی آر

اما در این مرحله نیاز است تا دی وی آر هایک ویژن را به اینترنت متصل نمایید که برای این کار، به کابل شبکه نیاز خواهید داشت. برای شروع کافیست کابل شبکه را به مودم متصل به اینترنت متصل کنید. در مرحله بعد نیاز است تا آی پی دستگاه دی وی آر را تنظیم کنید. برای این کار وارد منوی دستگاه شوید و گزینه Configuration را انتخاب کنید. حال وارد قسمت Network شوید و تنظیمات زیر را در زبانه General اعمال کنید:

آموزش نرم افزار IVMS-4500 برای انتقال تصویر هایک ویژن روی موبایل

آموزش نرم افزار IVMS-4500  برای انتقال تصویر روی موبایل- تنظیمات دی وی آر

مرحله دوم: تنظیمات مودم

پس از طی کردن مرحله اول، نیاز است تا وارد مودم شوید که آی پی مودم  192.168.1.1  است. پس از آن‌که وارد مودم شدید لازم است به قسمت NAT  مودم خود بروید. لازم به ذکر است این قسمت، در هر مدل از مودم‌ها متفاوت است پس برای یافتن آن باید NAT را در مودم خود سرچ کنید. در گام بعدی وارد بخش DMZ بشوید. حال نیاز است تا آی پی دی وی آر را وارد و کلیه تنظیمات انجام گرفته را ذخیره کنید. در این مرحله، تنظیمات مودم به پایان می‌رسد و شما باید تنظیمات مربوط به اپلیکیشن را انجام دهید.

آموزش نرم افزار IVMS-4500 و روش آی پی استاتیک برای انتقال تصویر دوربین مداربسته

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که IP Static تنها در اپلیکیشن گوشی انجام می‌گیرد. به بیان ساده‌تر، شما تنها نیاز است تا این تنظیمات را در اپلیکیشن گوشی خود انجام دهید و مودم و دستگاه دی وی آر، نیازی به وارد کردن آی پی استاتیک نخواهند داشت.

مرحله سوم: آموزش نرم افزار IVMS-4500 و کار با اپلیکیشن

در گام اول نیاز است تا اپلیکیشن IVMS-4500 را دانلود و نصب نمایید. پس از باز کردن برنامه، پیامی را مشاهده خواهید کرد. از بین گزینه‌ها Iran را انتخاب کنید. در صفحه بعدی، منوی بالای سمت چپ صفحه را لمس و گزینه Devices را انتخاب کنید. حال نیاز است تا علامت + را لمس و اولین گزینه یعنی Manual Adding را انتخاب کنید.

تنظیمات مربوط به اپلیکیشن

آموزش نرم افزار IVMS-4500 و تنظیمات مربوط به اپلیکیشن

بر اساس اطلاعات زیر، تنظیمات مربوط به این صفحه را انجام دهید و سپس گزینه بالای سمت راست صفحه را لمس کنید. در صفحه بعد، کافیست تا گزینه Start Live View را لمس کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید تصاویر دوربین روی گوشی هوشمند شما دریافت می‌شود.

تنظیمات را مطابق تصویر انجام دهید

تنظیمات را مطابق تصویر انجام دهید

پس از آن‌که مراحل را به ترتیب انجام دادید، اکنون قابلیت انتقال تصویر هایک ویژن با IVMS-4500 فعال شده است. شما لیستی از تصاویر را مشاهده می‌کنید که با انتخاب هریک می‌توانید روی گوشی هوشمند خود را آن‌ها را دریافت کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید، آموزش نرم افزار IVMS-4500 به ساده‌ترین شکل به شما توضیح داده شد. شما تنها نیاز به طی کردن 3 مرحله دارید. در صورتیکه کلیه مراحل را به دقت دنبال کنید، شاهد دریافت تصاویر روی گوشی خود خواهید بود. در صورتی‌که در مراحل دریافت تصاویر، دچار مشکل شدید مراحل را مجددا طی کنید و در صورت نیاز به دریافت مشاوره، با کارشناسان ما تمایل حاصل نمایید.

جمع‌بندی و نکات مهم مقاله

ما در این مقاله، به آموزش نرم افزار IVMS-4500 پرداختیم و شما را با نحوه انتقال تصویر هایک ویژن با IVMS-4500 آشنا کردیم. همان‌طور که مشاهده کردید، این روش بسیار ساده است و در زمان کوتاهی قابل اجرا خواهد بود. تنها کافیست تا سه مرحله که شامل تنظیمات دی وی آر، تنظیمات مودم و تنظیمات اپلیکیشن را دنبال کنید. همان‌طور که می‌دانید برند هایک ویژن از زمان آغاز فعالیت خود در سال 2001 تا به امروز، تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا محصولاتی متناسب با نیاز کاربران را روانه بازار کند..

به همین جهت است که امروزه شاهد حضور طیف وسیعی از محصولات این برند در سراسر کشورهای جهان از جمله ایران هستیم. Application IVMS-4500 نیز یکی از نرم‌افزارهای عرضه شده توسط هایک ویژن است. کار با این نرم افزار، به دلیل رابط کاربری ساده‌ای که دارد، بسیار آسان است و شما با مطالعه آموزش نرم افزار IVMS-4500 که در این مقاله در اختیار شما قرار گرفت، به راحتی می‌توانید تصاویر دریافتی را روی گوشی هوشمندتان مشاهده کنید.

برای فعال‌سازی این روش، نیاز است تا به ترتیب، مراحل مربوط به تنظیمات دی وی آر، تنظیمات مودم و در نهایت تنظیمات مربوط به اپلیکیشن را دنبال کنید. در پایان این مراحل، چنانچه کلیه تنظیمات به شکل دقیق انجام شود، شما می‌توانید تصاویر را روی گوشی خود دریافت کنید. در صورتی‌که موفق به فعال کردن این قابلیت نشدید جای نگرانی نیست. ما در کنار شما هستیم. کافیست به منظور دریافت مشاوره فنی، با کارشناسان محرب ما تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط:

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

[mc4wp_form id="68"]
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من