چگونه دوربین هایک ویژن را به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟

فهرست مطالب

چگونه دوربین هایک ویژن را به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟ #آموزشی


با توسعه زندگی شهر نشینی ، ساختمان های مسکونی بیش از پیش در هر کوچه و خیابان خودنمایی می کنند ،با توجه به اقبال درصد زیادی از افراد به استفاده از سیستم دوربین مدار بسته ، یکی از مشتریان این سیستم ها، آپارتمان های مسکونی یا تجاری است .راهکار محبوب جهت مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته در تمامی واحد های یک ساختمان ،استفاده از آنتن مرکزی جهت نمایش تصاویر دوربین هاست. تکنسین های نصب دوربین هایک ویژن ،پس از نصب ، تصاویر دوربین ها را بر روی سیستم آنتن مرکزی منتقل می کنند.
لذا با توجه به اهمیت موضوع در این قسمت ، نحوه اتصال دوربین هایک ویژهبه آنتن مرکزی را توضیح می دهیم.

متصل دوربین هایکویژن به آنتن

چگونه دوربین هایک ویژن را به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟

آنتن مرکزی چیست و چگونه کار می کند ؟


آنتن مرکزی در حالت کلی از یک آنتن ، یک تقویت کننده ، یک یا چند تقسیم کننده سیگنال تشکیل شده اند . هر قطعه ای در آنتن مرکزی یک کار خاص انجام می دهد . مثلا آنتن ، امواج رادیویی را دریافت می کند ، وظیفه تقویت خروجی آنتن با تقویت کننده خروجی است ( این تقویت با توجه به تقسیم سیگنال ها بین واحد های یک ساختمان متغیر می باشد ) و بالاخره ، اسپیلیتر یا تقسیم کننده سیگنال وظیفه تقسیم مساوری سیگنال ورودی و خروجی ها را دارد .

مزیت ها و نقاط ضعف استفاده از آنتن مرکزی در نمایش تصاویر مدار بسته

مزایا :


پس از انتقال تصاویر بر روی آنتن مرکزی ، کاربران به سادگی و از طریق شبکه های تلویزیون خود می توانند تصاویر دوربین ها را مشاهده کنند . در واقع تصاویر دوربین ها در غالب یک شبکه تلویزیونی در خواهد آمد.

برای انتقال تصاویر به آنتن مرکزی ، نیاز به هزینه ی بالایی نیست  و قیمت آن نسبت به سیستم
آنتن مرکزی مبلغ بسیار ناچیزی خواهد بود .

معایب :


تنها می توانید تصاویر زنده را مشاهده نمایید و امکان دسترسی به تنظیمات دستگاه وجود نخواهد داشت .

با توجه به تبدیل چند باره تصویر دوربین هایک ویژن ،
تصویری که در صفحه تلویزیون به نمایش می آید ،
دارای وضوح بسیار پایینی خواهد بود .

سیستم مدار بسته را چگونه به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟


برای اتصال دوربین هایک ویژن به آنتن مرکزی باید از یک قطعه واسط استفاده کرد . این قطعه واسط ، مدولاتور RF نامیده می شود .امروزه بیشتر از مدولاتور های فول باند RF استفاده می کنند .

چگونه مدولاتور را به دستگاه ضبط دوربین و  آنتن مرکزی متصل کنیم ؟


مدولاتور ها معمولا دارای یک ورودی RF و یک خروجی RF هستند ، یک ورودی  مجزا Video In و یک یا چند ورودی صدا دارند ، در این حالت خروجی تقویت کننده مدولاتور را به ورودی RF مدولاتور متصل نمایید و در آخر هم خروجی RF را به اسپیلیتر متصل نمایید  و سپس دستگاه و مدولاتور را روشن و تنظیم نمایید .

برای اتصال NVR هایک ویژن به مدولاتور چه باید بکنیم ؟


ابتدا خروجی VGA یا HDMI دستگاه را از طریق مبدل به AV تبدیل نمایید . به زبان ساده تر ، تصویر مگا پیکسل به تصویر آنالوگ تبدیل خواهد شد که افت کیفیت بسیار زیادی را در پی خواهد داشت .

نکته مهم :


پیش از تهیه تجهیزات و انتقال تصاویر بر روی آنتن مرکزی ، باید مشتریان را از افت کیفیت تصویر زنده باخبر سازید ، در غیر اینصورت مشتری با مشاهده تصاویر روی آنتن مرکزی رضایت کافی را نخواهد داشت .

منبع :.hikvision.com

 

اشتراک گذاری:
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من