برترین برندهای دوربین مداربسته حافظه دار در سال ۲۰۱۷

فهرست مطالب

امروزه با در نظر گرفتن پیشرفت روز افزون تکنولوژی، انتخاب دوربین تحت شبکه هایک ویژن مناسب مطابق نیاز امری بسیار پیچیده است. در این مجال به بررسی امنیتی این دوربین‌ها با در نظر گرفتن مشخصات فنی‌شان می‌پردازیم. وجه مشترک این دوربین‌ها عدم نیاز به مرکز کنترل است. کلیه این دوربین‌ها تصاویرشان روی فضای Cloud و یا فضای SD کارت روی خودشان تصاویر را ضبط می‌کنند. و عملیات آنالیز تصویر روی خود دوربین انجام می ‌شود.

این دوربین‌ها قابلیت ارسال تصویر روی بستر WI-FI منزل را دارند و تصاویر آن‌ها توسط گوشی‌های هوشمند قابل رویت و کنترل هستند. با استفاده از گوشی‌های هوشمند، بسیاری از قابلیت‌های جدید قابل دستیابی هستند به عنوان نمونه شما می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند فضای جلوی دوربین را می‌خواهید در آن عملیات ضبط با حرکت (Motion Detection)، ترسیم کنید و همچنین تنظیمات مربوط به آلارم هوشمند دوربین را کنترل نمایید.
برخی از این دوربین‌ها قابلیت تشخیص انسان از حیوان و وسایل نقلیه را دارا هستند و بدین ترتیب می‌توان بهترین استفاده را از تصاویر این دوربین‌ها جهت دستیابی به اهداف را انجام داد. همچنین جهت نصب این دوربین‌ها نیاز به نصاب حرفه‌ای نیست. در ادامه به ۱۰ نمونه از این دوربین‌های مداربسته اشاره می کنیم:
دوربین Netatmo: دوربین مورد نظر دارای نور افکنی بالای خودش است که با روشن شدن دوربین فعال شده قابلیت تصویربرداری با کیفیت رنگی در شب را برای افراد فراهم می‌کند. این دوربین دارای رزولوشن ۲ مگاپیکسل بوده، قابلیت کارکرد در محیط بیرونی (ضد آب و ضر ضربه) را دارد، همان‌گونه که شد تصاویر این دوربین بصورت محلی روی SD کارت و یا فضای اجتماعی Cloud ضبط می شود.

نقاط قوت:

 • پوشش تمام فلزی زیبا و مقاوم در برابر هر گونه خطری.
 • نور افکن دید در شب تاثیر گذار جهت برطرف کردن اکثر تهدیدات شبانه در غالب روشن کردن کامل محیط.

 

نقاط ضعف:

 • طراحی نامناسب برای یک دوربین مداربسته تحت شبکه.
 • دوربین مورد نظر فاقد پورت شبکه و اینترنت است.

قیمت این دوربین در وبسایت آمازون ۲۲۵ دلار در نظر گرفته شده است که معمولا برای یک دوربین در این تقسیم بندی قیمت بالایی به حساب می‌آید. شکل ظاهری خاص این دوربین به‌خاطر استفاده از نور افکن بزرگ دارای قیمت بالایی است. اما دلایل دیگری نیز در مورد این وجود دارد که عبارتند از: تصویر برداری ۲۴ ساعته با رزولوشن فول اچ دی (Full HD)، قابلیت تشخیص بین انسان، حیوان و ماشین و ارائه آلارم‌های مختلف، جهت مدیریت. طراحی متمایز، ظاهر شیک و توانایی‌های به خصوص این دوربین باعث کم شدن میزان تهدیداتی از قبیل سرقت در مکان نصب این دوربین می‌شود.
دوربین مخصوص محوطه ی بیرونی Nest Cam:این دوربین از نوع دوربین بولت هایک ویژن و ضد آب می باشد که در تجهیز امنیتی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.برخی از مشخصات این دوربین عبارتند از :نصب در محوطه ی بیرونی ( ضد آب)، رزولوشن دو مگا پیکسل، ضبط روی فضای Cloud، قابلیت صدای دو طرفه.

نقاط قوت:

 • سازگاری با پروتکل های انتقال تصویر تحت بستر شبکه هوشمند.
 • دارا بودن تیم خدمات پس از فروش قوی.

نقاط ضعف:

 • طراحی ضعیف و آسیب پذیری در مقابل ضربه و سرقت.
 • دستکاری جهت و زاویه دید دوربین توسط افراد غریبه.
 • هزینه اشتراک کمپانی جهت ارائه خدمات بسیار گران.

جهت مشاهده و مدیریت تصاویر این دوربین از نرم افزار مخصوص خود کمپانی دوربین باید استفاده کنیم. جهت نصب و استفاده از خدمات ارائه شده توسط این نرم افزار باید هزینه اشتراک این کمپانی را بپردازیم که متاسفانه بسیار گران می باشد. این هزینه اشتراک به صورت ماهانه بوده و با عدم پرداخت آن قابلیت دسترسی به تصاویر دوربین امکان پذیر نمی باشد.

دوربین Logi:این کره چشمی قابلیت ضبط و ارسال آلارم کلیه فعالیت های روزانه در یک محل را به بهترین نحو دارا می باشد.مشخصات فنی دوربین:مخصوص محوطه ی بیرونی ( ضد آب و ضد ضربه)، رزولوشن دو مگا پیکسل،  ضبط تصاویر روی محیط Cloud و قابلیت صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر).قیمت این دوربین در وبسایت آمازون ۱۲۹ دلار می باشد.نقاط مثبت:

 • دارا بودن باطری داخلی جهت تصویر برداری در شرایط قطع شدن برق سیستم.
 • نشان دادن سریع تصاویر روزانه و امکان مشخص کردن آلارم های سیستم که در طول روز اتفاق می افتد.

نقاط منفی:

 • عدم پشتیبانی از SD کارت جهت ضبط تصاویر بصورت محلی.
 • ضبط تصاویر تنها برای مدت ۲۴ ساعت روی محیط Cloud.

در صورتی که دنبال یک راهکار سریع و ساده جهت پوشش دادن دفتر محل کار یا مغازه خود هستید، این دوربین یک راه حل هوشمندانه می باشد. هرچند ارزانترین راهکار نیست. بخصوص اینکه با پرداخت هزینه ماهیانه جهت اشتراک کمپانی و استفاده از ویژگی های این دوربین می توانید خیال خود را بابت یک سیستم مدار بسته آسوده کنید.

از دیگر ویژگی های این دوربین و نرم افزار آن ساده بودن عملکرد آن می باشد که مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.ظاهر جمع و جور  در هم تنیده آن کاملا مشهود می باشد. وجود باطری داخلی به دوربین جهت عملکرد مناسب، در مواردی که این دوربین بصورت بیسیسم نصب می شود را می کند.
با توجه به نکات مثبت گفته شده در این مقاله در مورد این دوربین توصیه می شود در صورتی که دارای پروژه بزرگتری هستید از راهکارهای بهتر و مستحکم تری جهت بکارگیری یک سامانه دوربین مدار بسته استفاده کنید.برترین برندهای دوربین مداربستهدوربین مکعبی Netgear:از این دوربین جهت ضبط تصاویر دوربین روی محیط Cloud برای مدت هفت روز استفاده می شود.
مشخصات فنی دوربین:مخصوص محیط های داخلی، رزولوشن دو مگا پیکسل، ضبط تصاویر روی محیط Cloud، قابلیت صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر).قیمت این دوربین در وبسایت آمازون ۱۵۹ دلار می باشد.

نقاط مثبت:

 • فضای صبط تصاویر روی Cloud رایگان می باشد.
 • طراحی زیبا و جمع و جور مخصوص فضاهای داخلی.

نقاط منفی:

 • عدم پشتیبانی از SD کارت جهت ضبط تصاویر بصورت محلی.
 • عدم دارا بودن پورت شبکه و اینترنت.

بخاطر ظاهر جمع و جور و عملکر هوشمند، این دوربین یک راهکار خوب و سریع برای تجهیز یک محل به دوربین مدار بسته می باشد. عملکرد راحت و آسان نرم افزار مدیریت این دوربین نیز جزو ویژگی های مثبت این دوربین به شمار می آید.

دوربین مینی پلاس هایک ویژن:این دوربین مینیاتوری و آهنربایی هایک ویژن می تواند تصاویر رو با رزولوشن دو مگاپیسکل ارسال کند.مشخصات فنی:مناسب برای محیط داخلی،  رزولوشن ضبط دو مگا پیکسل، ضبط روی محیط Cloud، قابلیت صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر).

نقاط مثبت:

 • دارا بودن میکروفن و اسپیکر داخلی.
 • دارا بودن قابلیت آلارم داخلی.
 • قابلیت ضبط بر روی Cloud و حافظه SD کارت بصورت Optional.

نقاط منفی:

 • قدرت آهنربایی ضعیف برای اتصال به پایه.
 • کنتراست پایین در محیط های با نور کم.

دوربین مورد نظر از نوع شکل ظاهری دارای شکل مناسبی می باشد، نصب و راه اندازی این دوربین بسیار ساده می باشد. شکل این دوربین کاملا ساده و ابتدایی به نظر می رسد اما در واقع این دوربین مدار بسته قابلیت تصویر برداری با کیفیت دو مگا پیکسل در شرایط نوری مختلف را دارد. قابلیت تنظیم میزان حساسیت به حرکت مطابق نظر مشتری و همچنین ضبط بصورت محلی روی دوربین بصورت Optional در این دوربین فراهم شده است. برخی دیگر از قابلیت های این دوربین می توان به، ضبط بر اساس گم شدن شی یا اشیایی از منظره ای که توسط دوربین پوشش داده شده است، همچنین تشخیص هوشمند بین اشیاء، انسان، خودرو و … می توان اشاره نمود.در این دوربین با اینکه، کیفیت تصاویر دارای کنتراست مناسب نمی باشد ولی جزئیات کاملی از تصویر حتی در شب قابل رویت می باشد. اما متاسفانه این دوربین باطری داخلی جهت استفاده بهتر از توانایی های این دوربین در مواقعی که برق قطع می شود وجود ندارد.برترین برندهای دوربین مداربستهدوربین فوسکامدوربین عجیب و اسپورت این کمپانی قابلیت تصویر برداری و ضبط مستقیم روی میکرو اس دی بصورت محلی را دارد.قابلیت های دوربین:مخصوص محیط های بیرونی، رزولوشن یک مگا پیکسل، محل ضبط تصویر بصورت محلی و یا روی Cloud، فاقد صوت.نقاط مثبت:

 • نصب با استفاده از یک کابل.
 • ساخت با استفاده از مواد سخت و با کیفیت جهت عملکرد در محیط های باز.

نقاط منفی:

 • کیفیت تصویر برداری محدود به رزولوشن یک مگا پیکسل.
 • رویت تصاویر تنها با استفاده از مرورگر Clunky unintuitive.

برای نصب در محل های بیرونی، و محل های پر خطری که نیاز به دوربین مستحکم جهت تصویر برداری داریم می توان از این دوربین استفاده نمود. ظاهر سخت و بی روح این دوربین معمولا پوشش دهنده استفاده این دوربین از تکنولوژی دوربین های تحت شبکه می باشد، اما استفاده از قابلیت های هوشمند دوربین مانند ضبط بر اساس حرکت در منطقه مورد انتخاب مشتری، تشخیص انسان و خودرو و…، نرم افزار قدرتمند جهت مدیریت آلارم همه و همه نشان از یک دوربین هوشمند را دارد. با این همه ظاهر قدیمی این دوربین و همچنین قیمت جزو نقاط ضعف آن نسبت به برندهای دیگر بازار می باشد.برترین برندهای دوربین مداربستهدوربین مستحکم سنگلد:یک ترکیب مناسب بین تکنولوژی دوربین مدار بسته و یک لامپ هوشمند و ارائه یک دوربین IP کارا.ویژگی های این دوربین: مناسب برای محیط های داخلی و خارجی، حداکثر رزولوشن دو مگا پیکسل، قابلیت ضبط بر روی محیط Cloud، قابلیت ضبط صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر).نقاط مثبت:

 • تنظیم هوشمند نور محیط توسط نرم افزار جهت فراهم نمودن نور مناسب محیط برای تصویر برداری دوربین مدار بسته.
 • قابلیت نصب ساده و متناوب در مکان های مختلف بخاطر نوع طراحی خاص پایه دوربین مدار بسته تحت شبکه.

نقاط منفی:

 • زمانی که دوربین در محیط تاریک حرکتی را آشکار سازی و شروع به ضبط می کند LED های دید در شب آن روشن نمی شود.
 • عدم قابلیت تنظیم نور لامپ هوشمند کنار دوربین توسط سوئیچ دیمر جهت کم یا زیاد کردن نور آن.

این دوربین با توجه به اینکه هم یک دوربین مدار بسته تحت شبکه هوشمند و هم یک چراغ هوشمند می باشد می تواند بهترین راه حل برای نگرانی های نظارتی و امنیتی شما باشد. چراغ های هوشمند آن به رغم ظاهی پیچیده اش یک راهکار صرفه جویانه جهت مصرف انرژی می باشد. بدین صورت که در صورتی که دوربین شروع به فعالیت توسط دستور نرم افزار خود می کند چراغ هوشمند روشن می شود.قیمت مناسب این محصول جزو نقاط مثبت آن است ولی این امر نمی تواند ما را پرداختن به نقاط ضعف آن بازدارد.  از جمله این موارد می توان به عدم پشتیبانی از پروتکل هوشمند IFTTT اشاره نمود اما مشکل جدی تر در مورد عدم روشن شدن LED های دید در شب دوربین زمان آشکار سازی حرکت توسط دوربین در شب، می باشد که می تواند یک نکته بسیار منفی در این زمینه به حساب بیاید. این نکته باعث می شود تا برخی از مشتریان از خرید این دوربین منصرف شوند. تعجب بر انگیز تر اینکه بدانیم جهت برطرف کردن این مشکل هیچ تلاشی از طرف کمپانی صورت نگرفته است و هیچ دوربین جایگزینی برای این محصول در سبد کالای شرکت سنگلد وجود ندارد.برترین برندهای دوربین مداربستهبرترین برندهای دوربین مداربستهدوربین هوشمند سامسونگ:کارایی مناسب بصورت انفرادی و نصب و راه اندازی هوشمند جزو ویژگی های این دوربین در نگاه اول می باشد.ویژگی های این دوربین:کارایی در محیط های داخلی، رزولوشن ضبط حدکثر دو مگا پیکسل، قابلیت ضبط بصورت محلی روی SD کارت و یا روی محیط Cloud، قابلیت صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر).قیمت در وبسایت آمازون: ۷۹ دلار.نکات مثبت:

 • اسلت میکرو اس دی جهت ضبط تصاویر دوربین بصورت محلی روی خود دوربین.
 • پورت مستقیم شبکه و همچنین پشتیبانی از آنتن وای فای داخلی جهت ارتباط با فضای بیرون.

نکات منفی:

 • تصاویر دوربین بصورت نویز دار و دون دون شده می باشد.
 • عدم پایداری دوربین در محل نصب بخاطر شکل ظاهری و تمایل به خم شدن سر دوربین به سمت جلو.

طراحی جذاب این دوربین، دارا اسلت SD کارت بر روی آن،  دارا بودن خروجی صدا بر روی بدنه دوربین و چند نمونه دیگر از ویژگی های بارز این دوربین می باشد. می توان گفت که ظاهر این دوربین برش کوچکی از یک دوربین تحت شبکه تمام عیار و حرفه ای است. اما کیفیت تصویر آن، با رزولوشن دو مگا پیکسل دارای کیفیت ابتدایی می باشد. اما با این همه کلیپ های تصویری این دوربین دارای تصاویر تقریبا واضح می باشد.با آنکه نصب و راه اندازی این دوربین آسان است ولی طریقه کار کردن با این دوربین اصلا ساده و راحت نیست و این جزو نقاط تیره این دوربین نزد مشتریان به حساب می آید. اما با این همه به خاطر شکل زیبا و منعطف خود، یک راهکار مناسب برای بسیاری از موقعیت های امنیتی و نظارتی به حساب می آید و می توان روی آن حساب کرد. همچنین به زغم اینکه این دوربین از برند معتبر سامسونگ می باشد توانایی سازگار شدن با برخی از شبکه ها از جمله SmartTHings، Google Alerts و Picasa را دارد.برای مشتریانی که می خواهند مبلغ متوسطی را سرمایه گذاری کنند، این سیستم دوربین مدار بسته پیشنهاد جالبی را ارائه می دهد، و آن استفاده از کابل شبکه جهت انتقال امن اطلاعات می باشد. چرا که استفاده از سیستم وای فای میتواند پیچیدگی های خاص خود را داشته باشد.برترین برندهای دوربین مداربستهدوربین D-Link:دوربینی که دید ۱۸۰ درجه از اتاقتان را به شما می دهد.ویژگی های دوربین:نصب در محیط های داخلی، رزولوشن حداکثر دو مگا پیکسل، ضبط بصورت محلی در دوربین و یا نصب روی محیط Cloud، قابلیت صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر).قیمت این دوربین در وبسایت آمازون: ۱۰۵ دلار می باشد.نکات مثبت:

 • پشتیبانی از اسلت SD کارت جهت ضبط روی خود دوربین با اشتراک رایگان نرم افزار.
 • تصویر برداری بصورت دائمی با زاویه دید ۱۸۰ درجه بدون هیچگونه اعوجاج و بهم خوردگی.

نکات منفی:

 • ساخته شده از جنس پلاستیکی با کیفیت پایین.
 • عملیات نصب دوربین کمی پیچیده می باشد.

این دوربین تحت شبکه به لحاظ قیمتی مقرون به صرفه بوده و راهکار ساده ای جهت برطرف نمودن نیاز امنیتی و حفاظتی مشتریان می باشد. ضبط تصاویر با نرم افزار رایگان روی SD کارت و نمایش آن در مواقع ضروری روی مانیتور باعث کامل به نظر آمدن این دوربین مدار بسته تحت شبکه به نظر می آید. همچنین زاویه دید ۱۸۰ درجه باعث می شود تا هیچ حرکتی از زاویه دوربین پنهان نماند و در مواقع ضروری آلارم خاص آن برای کاربر ارسال گردد.ساختار پلاستیکی این دوربین باعث آسیب پذیر شدن آن می شود. لذا توصیه می شود در صورتی که در بحث پوشش امنیتی محل مورد نظر خود جدی تر هستید با صرف مبلغ بیشتری راهکار هوشمندانه و حرفه ای تری را تهیه نمایید.

دوربین پاناسونیک:پکیج دوربین دو قلوی پاناسونیک به نگهبانی دادن از محل های داخلی و بیرونی کمک شایانی می کند.ویژگی های دوربین:مخصوص محیط بیرونی و داخلی، رزولوشن VGA، ضبط بصورت محلی بر روی SD کارت و یا محیط Cloud، قابلیت صدای دو طرفه ( میکروفن و اسپیکر)قیمت این دوربین در وبسایت آمازون: ۱۴۹ دلار می باشد.نکات مثبت:

 • طراحی جذاب و زیبا، بدنه ساخته شده از مواد با کیفیت.
 • اشتراک رایگان جهت ذخیره سازی تصویر در فضای Cloud.

نکات منفی:

 • فاقد نرم افزار تشخیص چهره جهت بهره برداری از تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه.
 • رزولوشن پایین (VGA)، در این دوربین باعث عدم اقبال مشتریان نسبت به آن می شود.

این پیشنهاد به عنوان راهکار جامعه خانه امن پاناسونیک معمولا در بازار پیشنهاد می شود، سیستم پیشنهادی توسط این کمپانی (DECT)، جهت انتقال تصاویر و ضبط آن به گفته خودشان سیستم قابل اعتماد تری نسبت به سیستمهای وای فای می باشد. خانواده محصولات در حال رشد پاناسونیک به شما در انتخاب یک سامانه مناسب و هوشمند برای نیاز امنیتی و نظارتیتان کمک می کند و خیالتان را از این بابت راحت می کند.با این همه این دوربین ها دارای محدودیت های زیادی به لحاظ کیفیت تصویر و یا صدای محیط دارند که بدین وسیله می توانیم برندهای مختلف را با همدیگر مقایسه کنیم. به عنوان مثال زمانی که نرم افزار مدیریت تصاویر عامل مقایسه ی بین برندهای مختلف می باشد برندی مثل Nest، Netatmo و بقیه برندهای در بالای لیست هستند.سایت هایک ویژن

اشتراک گذاری:
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط:
فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من